Siyasi partiler / CHP ve CHP seçmeni neden bu kadar arsız?

Yazar : atilla 01-02-2024 11:20
Kazanç IFY : 0.0
Yerel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde, daha önceleri de mecburen oy vermek zorunda kaldığımız CHP tayfası yine saçmalamaya başladı. Ben de mecburen bazı balık hafızalı arkadaşlar için ufak bir derleme yaptım.

Genel seçimlerde Cumhur ittifakı seçimleri neredeyse kendi kendine kaybedecekti. Muhalefet için tarihi fırsat olan bu dönemde CHP yine seçim kazanma hevesi olmadığını ispatladı. Halkın tüm itirazına rağmen, samanyolu galaksisi üzerinde Erdoğan'a kaybetme olasılığı en yüksek olan adayı seçime soktu. Bu saçma sapan hamleyi eleştiren herkesi de AKP li ve aktrol olarak damgaladı. Zaten Kılıçdaroğlu 3 kere kamera karşısına çıktı. Birinde Konya'ya ülke dedi, birinde seccadeye bastı, birinde de kendisine Cumhur ittifakı dedi. Sonrasında arka plana çektiler ve kamera karşısına pek çıkmadı. Taksici olmak için gerekli yaş şartını karşılayamayan bir aday olarak belki ülkeyi yönetirim diye hevesle beklemeye başladı.


Peki sonra ne oldu?
Doğal olarak bu tepkiler büyüdü. Akşener masadan kalktı. Akabinde İnce eleştirilere başladı. Sonrasında CHP ve seçmenleri hummalı bir karalama kampanyasına başladı. Memleketin demokratik sanatçıları (Fazıl Say, Atilla Taş ve benzeri kafada olanlar ha bir de Ankara Kuşu adlı CHP yiyicisi) bu kişilere en ağır sözleri sarfetti. Özellikle CHP destekli delikanlı fenomenler İnce için her türlü asılsız videolarla bel altı vuruşlara başladı. İnce adaylıktan çekildi ve tarihi bir konuşma yaptı. Kaybettiklerinde daha da arsızlaşacaklarını, bahane üretmemeleri ve gerçekle yüzleşmeleri için çekildiğini açıkladı. Ama ne yaparsan boş. Tayfanın kafa kalınlığı bunu anlamalarına engel oldu.

Şimdi yine bir seçim dönemi yaklaşıyor. CHP tayfasına göre yine en son seçim bu. Bu seçim ülkenin kaderini belirleyecek. Bu seçim ölüm kalım seçimi. Bu seçim kazanılmaz ise ülke yok olacak. Bu seçim o kadar önemli ki her seçimden başka bir seçim. Herkes illa CHP ye vermeli çünkü CHP ülkenin teminatı. Bütün partiler kapansın ve herkes sadece CHP ye oy versin. Hatta vermeyeni yatırıp öpelim. O kadar önemli bir seçim bu. AKP seçmeni bile CHP ye versin.

Tayfa tabi yine boş durmuyor. 
Ekşi sözlük coşmuş durumda. Meral Akşener neden aday çıkartıyor. Dem parti adayı oyları bölecek. Zafer partisi kapanmalı. Memleket partisi ölsün. Neyse ki sözlük yazarlarının bir kısmı dank etmiş. Kılıçdaroğlu kazığını gündeme getirenler oluyor. Geri kalanı ise hala aynı boş kafa. "Partiler oy bölmek için değil CHP ye hizmet etmek için var" mantığındalar.

Kendi açımdan söyleyeyim. AKP ve CHP seçmenleri ile konuşurken, bu iki partinin de beni temsil etmediğini, kafama yatan başka bir aday olursa değerlendireceğimi söylerim hep. Gerçekten de bu iki parti benim oy verme kriterlerime uymuyor. Bu konuda AKP seçmenleri bana pek sataşmazken CHP seçmenleri olayı benim AKP li olmama, oy bölenlere destek olmama, aptal olduğuma, vatan haini olduğuma bağlıyor. Eğer oy vereceksem bile o partiye asla oy vermeyeceğim dememle konu sonlanıyor. 

Bir siyasi partinin kuruluş amacını bile bilmeyecek kadar okumuş aptallarla aynı ortamları paylaşıyoruz. 
Siyasi parti kendisini bir alternatif olarak görür ve seçime girmek için kurulur. Bir siyasi partiye, seçime girdiği için küfür edilmez. Böyle geri zekalı bir davranış biçimini dünyada başka ülkede göremezsiniz. Oldu olacak tüm partiler CHP ye katılsın ve tek parti olarak seçime girsinler. Emin olun ki bu sefer de bir şekilde seçim kaybetmeyi becerirler. 

Velhasıl kelam sonuç olarak her partiye yerel seçimlerde başarılar diliyorum. Umarım demokratik bir seçim olur. 

Bu yazının karması : (0)
aşağıdan like yada dislike gönderebilirsiniz.
Yazar kimin ne oy verdiğini göremez.


Bağış yapmak isterseniz aşağıdaki formu kullanın


Bu yazıya bağış yapanlar
Adres Miktar