Haber / Kuma kavgasında annesini döven babasını öldürdü

Yazar : haberci 12-12-2023 16:06
Kazanç IFY : 25.0
Diyarbakır'da 5 aylık hamile annesine şiddet uygulayan köy muhtarı babası Selahaddin Umay’ı öldüren 13 yaşındaki M.A.U. hakkında, “üstsoydan akrabayı kasten öldürmek” suçundan dava açıldı. Hayatını kaybeden Umay’ın ise biri resmi, ikisi de imam nikâhlı olmak üzere üç eşi olduğu ortaya çıktı. 13 yaşındaki çocuk sanık, yaşananları korku filmi anlatır gibi anlattı...


Eğil İlçesi Yukarı Haydan Köyünde 8 Haziran günü köyün muhtarı olan babası Selahaddin Umay’ı 5 aylık hamile olan annesine şiddet uyguladığı için tek el ateş ederek öldüren 13 yaşındaki tutuklu sanık M.A.U hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Bürosunca yürütülen soruşturma tamamlandı.

EŞLERE UYGULADIĞI ŞİDDET İDDİANAMEDE

İddianamede, Selahaddin Umay’ın 5 aylık hamile eşinin karnına tekne atıp kafasına bıçak sapıyla vurup kanattığı belirtildi. İlk eşi ile ikinci eşine ve bunların çocuklarına sürekli fiziksel ve psikolojik şiddet uyguladığı, ancak kendisinden yaşça küçük olan üçüncü eşine ve onun çocuklarına pozitif ayrımcılık yaparak şiddet uygulamadığı ve şiddet sonrası hastaneye ve jandarmaya gitmelerine de izin vermediği belirtildi.

İKİ FARKLI RAPOR

Dicle Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı, babasını öldüren M.A.U.’nun işlediği cinayetin hukuki anlam ve sonuçlarını algılamadığı, davranışlarını yönlendirme yeteneğinin yeterince gelişmediğini rapor etti. Diyarbakır Adli Tıp Kurumu ise çocuğun algılama ve davranışlarını yönlendirme yeteneğini yeterince gelişmiş olduğunu bildirdi.

M.A.U.’nun hamile annesini kanlar içinde görünce engelleyemediği babasını öldürdüğünün belirtildiği iddianamede, hakkında ağır tahrik uygulanıp uygulanmayacağının mahkeme tarafından değerlendirilmesi gerektiği ifade edildi.

Bu yazının karması : (1)
aşağıdan like yada dislike gönderebilirsiniz.
Yazar kimin ne oy verdiğini göremez.


Bağış yapmak isterseniz aşağıdaki formu kullanın


Bu yazıya bağış yapanlar
Adres Miktar
0xea3505a98BDDb892cc70845dbeF12B6D4a37Dc9b 10.0 ify
0xb79A7e173F64AD92ff3b4cF8d777Fe636218f52C 15.0 ify